Poduszka do spania jest nieodzownym elementem w sypialni. Jest ona częścią struktury nośnej ludzkiego ciała i ma kojący wpływ na proces zasypiania, ponieważ z każdym oddechem „napinamy” nasz kręgosłup, przywracając mu w ten sposób naturalny kształt.

Poduszka do spania – jaką poduszkę do spania wybrać?

Współczesny rynek oferuje imponującą różnorodność poduszek. Dlatego wybór tej właściwej spośród tak wielu modeli może być trudny. Należy wziąć pod uwagę jakość, użyte materiały i wypełnienia, aby znaleźć naprawdę wygodną poduszkę.

Wybór poduszki jest bardzo trudny i wymaga głębokiej refleksji. W zależności od wypełnienia, możesz wybrać jeden z trzech głównych rodzajów poduszek: piankę, pierze i puch. Każda z nich ma swoje wady i zalety. Wypełnienie materaca wpływa z kolei na samą poduszkę, ponieważ określa jej stopień miękkości. Wypełnienie wewnętrzne decyduje o tym, jak dobrze poduszka będzie podtrzymywać okolice szyi, gdy spoczywa na twardej powierzchni.

Materac jest nieodzownym elementem wyposażenia sypialni każdego człowieka. Ale co z poduszką? Dobra poduszka do spania może uczynić nasze życie o wiele bardziej znośnym, zła zaś może je w mgnieniu oka zrujnować. Większość poduszek, które kupiliśmy, nie do końca nam odpowiada. Możesz je wymienić, mając tylko jeden cel – znaleźć taką, która najbardziej ci pasuje.

Dużo mówimy o materacach i łóżkach w ogóle, ale niektórzy po prostu zastanawiają się, jaką poduszkę wybrać dla siebie. Przecież każdy z nas śpi inaczej, generalnie wymagania poszczególnych osób też są różne. Najwyraźniej to dobrze, że nikt nas nie zmusza do wyboru, bo gdybyśmy musieli odpowiadać na to pytanie „jakiej poduszki potrzebujesz?” – nawet lekarze mieliby z tym kłopot.

Poduszka ortopedyczna do spania

Jest wiele czynników do rozważenia przy zakupie poduszki, a komfort jest zdecydowanie najważniejszy. Jeśli poduszka nie dopasuje się do Twojej głowy i szyi prawidłowo, ryzykujesz uszkodzenie kręgosłupa. Ułożenie kręgów szyjnych w dużej mierze zależy od tego, czy dobrze się wyśpisz, dlatego bardzo ważne jest, by przy zakupie nowej poduszki wybrać odpowiednią podporę. Firma Valde rozwiązała ten problem, tworząc poduszki ortopedyczne do spania z pianki memory, które pozwalają ci dostosować możliwości podparcia do twoich potrzeb i pozycji, w jakiej śpisz.

Poduszki z pianki memory – poduszka z pamięcią kształtu

O piance memory robi się ostatnio bardzo głośno. Jest ona jednak używana od dłuższego czasu w produktach takich jak materace i poduszki. Efektywność poduszki z pianki z pamięcią polega na jej zdolności do dopasowania się do kształtu twojego ciała. Kiedy nacisk jest wywierany na poduszkę, ona reaguje, dopasowując się do głowy i szyi, zapewniając wsparcie bez zwiększania objętości. Pianka z pamięcią (valde.pl) jest trwalsza niż jakikolwiek inny materiał na poduszkę i nie przesuwa się ani nie zbija w grudki. Dodatkowo pianka z pamięcią jest odporna na rozwój pleśni, ale potrzebuje pokrowca, by być całkowicie chroniona przed wilgocią.

Innowacyjna technologia pianki memory zastosowana w tej poduszce zapewni Ci anatomiczne podparcie dla głowy, szyi i kręgosłupa. Anatomiczny kształt jest odpowiedni dla osób śpiących na brzuchu lub na plecach, ponieważ podpiera Twoją głowę i szyję z odpowiednią twardością, która wspiera Twoje naturalne ułożenie, kiedy śpisz na boku. Jednocześnie jest wystarczająco delikatna dla alergików i astmatyków dzięki specjalnemu wypełnieniu, które nie pozwala na rozwój roztoczy. Poduszki ortopedyczne z pianki memory są również łatwe do utrzymania w czystości, co czyni je świetnym wyborem dla alergików.

Dzięki tej poduszce możesz wybrać optymalny kształt, który będzie pasował do Twojej głowy. Wyjątkowy kawałek pianki z pamięcią zapewni poczucie bezpieczeństwa Twojej głowie, kiedy będziesz leżał na poduszce w nocy. Poszycie ze specjalnego ugniatanego materiału i oddychający materiał w połączeniu z dobrej jakości lateksowym wypełnieniem zagwarantują dobry wypoczynek i zdrowie.

Jaka poduszka do spania dla alergika?

Klienci, którzy mają silne alergie lub są podatni na ataki astmy, docenią antyalergiczne wypełnienie tej poduszki, które jest wykonane z hipoalergicznej pianki z pamięcią. Poduszki z mikrofibry są bardziej przystępną opcją niż większość alternatywnych rozwiązań. Zazwyczaj wykonana z poliestru, mikrofibra jest syntetycznym rodzajem materiału, który w dotyku i wyglądzie przypomina jedwab. Materiał ten jest cienki i twardy, i może pomóc dać twojej głowie uczucie większego oparcia, ponieważ łatwiej dopasowuje się do kształtu twojej szyi niż pianka z pamięcią czy wypełnienie z pierza.

Poduszki do spania z pierza i puchu

Poduszki puchowe wykonane są z bardzo lekkich i miękkich piór puchowych. Te poduszki do spania charakteryzują się dobrymi właściwościami termicznymi, optymalną cyrkulacją powietrza, lekkością, komfortem dla ciała i miękkością. Ponieważ poduszka jest lekka, możesz ją łatwo przesuwać według własnego uznania, by zapewnić sobie idealny sen. Ta miękka, wygodna poduszka pomoże Ci znów spać jak dziecko! Poduszka puchowa wykonana jest z naturalnego puchu gęsiego. Wyróżnia się dobrą cyrkulacją powietrza, izolacją termiczną i dłużej utrzymuje ciepło wewnątrz. Gwarantuje przyjemny sen nawet w lecie. Zawartość poduszki jest hipoalergiczna, a także ma działanie antybakteryjne. Podtrzymuje ludzki kręgosłup i szyję w neutralnej pozycji podczas snu, co zapobiega sztywnieniu mięśni, zapaleniu stawów kręgosłupa lub przepuklinie dysku.

Poduszka do spania, a pozycja podczas snu

Wybieraj poduszki, które są średniej wysokości i mają odpowiednie podparcie dla szyi. Głowa powinna spoczywać na poduszce w linii prostej z szyją. Jeśli śpisz na boku, poszukaj poduszki, która równomiernie podpiera szyję i głowę po obu stronach podczas snu. Jaki rodzaj poduszki do spania jest najlepszy? Najczęstszym wyborem jest poduszka z wyprofilowanej pianki. Te poduszki są zaprojektowane, by wspierać szyję i głowę, kiedy śpisz na plecach lub na boku. Poduszki z pianki konturowej zazwyczaj dopasowują się do kształtu ciała i zapewniają miękkie, niskie lub średnie podparcie.

Osoby śpiące na boku potrzebują poduszek, które dopasowują się do ich ciała i utrzymują głowę i kręgosłup w prawidłowym ułożeniu. Niezbędny jest spójny i prawidłowy system podparcia. W handlu dostępne są poduszki przeznaczone do spania na boku, ale każdy rodzaj poduszki może być dostosowany do potrzeb osób, które wolą leżeć na boku.