Masaż Kobido został opracowany w Japonii w celu likwidacji oznak starzenia się skóry, zwłaszcza zmarszczek. Po około trzech miesiącach kuracji widoczna będzie znaczna poprawa wyglądu skóry. Komentując metodę terapii Kobido, która charakteryzuje się rodzajem pracy o wiele bardziej intensywnej i długotrwałej niż masaż klasyczny, a także zawartością składników aktywnych zawartych w kosmetykach, które są podczas niej stosowane, można powiedzieć, że dzięki tym cechom ten rodzaj masażu jest w stanie oddziaływać na głębsze struktury, takie jak kolagen czy inne białka tkankowe, prowadząc w ten sposób do intensyfikacji odżywienia skóry.

Masaż Kobido – czym jest i czy warto z niego skorzystać?

Sam masaż Kobido jest zabiegiem manualnym, który pozwala na intensywne i głębokie działanie na skórę, traktując ją bardziej intensywnie dzięki aktywnym składnikom. Podobnie jak peeling dyniowy, masaż Kobido jest jednym z najbardziej intensywnych masaży twarzy na rynku i jest uważany za niechirurgiczny lifting twarzy, ponieważ głęboko odmładza skórę właściwą.

Odzyskaj młodość na twarzy dzięki zabiegom masażu Kobido. Masaż Kobido jest bardzo intensywny, dlatego nie jest przeznaczony dla każdego. Będzie on najbardziej efektywny, jeśli będziesz często stosowała produkty użyte w zabiegu oraz codzienną pielęgnację. My stosujemy te zabiegi raz w tygodniu, aby utrzymać skórę elastyczną i pełną sił.

Masaż Kobido – na czym polega?

System masażu Kobido zapewnia bardziej nowoczesne podejście do stymulacji skóry. Zasady tradycyjnej medycyny chińskiej zostały rozwinięte w celu czerpania korzyści ze stymulacji dostarczanych przez ten system. Celem jest stymulowanie produkcji naturalnych substancji wewnątrz ludzkiej skóry, co sprawia, że staje się ona gładsza, jędrniejsza i zdrowsza, a w efekcie końcowym uzyskuje młodszy wygląd.

Najbardziej zaawansowany masaż jest wynikiem głębokich i energicznych ruchów. Kluczowym elementem jest tu masowanie skóry i mięśni. Pobudza on przepływ krwi i wypycha toksyny z ciała, a także stymuluje pracę nerwów, skóry i mięśni. Wszystko to skutkuje naturalnym liftingiem.

Ręczny nacisk eksperta terapeuty może wniknąć głębiej niż techniki masażu maszynowego. Ta intensywna terapia wykorzystuje różne formy uderzeń, takie jak liniowe, okrężne, tarcie, wibracje, uderzenia i stukanie, aby odblokować zablokowane punkty meridianowe, poprawić przepływ krwi i uwolnić napięcie mięśni.

Ze względu na swoją wielką skuteczność, w rezultacie zabieg jest znacznie droższy niż większość innych rodzajów masażu. Nie możemy jednak określać ceny w zabiegu masażu. Liczy się efekt. Celem leczenia jest przywrócenie funkcji nerwów i mięśni oraz przywrócenie harmonii w Twoim ciele.

Technika masażu bardzo różni się od masażu konwencjonalnego. Przesuwanie palców po samej skórze stymuluje punkty akupresurowe. Istnieją też podstawowe linie ruchu, które muszą być przestrzegane, aby osiągnąć cel masażu Kobido. Istotą tej metody jest najpierw określenie stanu skóry i mięśni, a nie tylko traktowanie konkretnego mięśnia jako takiego.

Jak wygląda przebieg masażu Kobido?

Niezależnie od tego czy wracasz do zdrowia po kontuzji, czy po prostu chcesz się zrelaksować pod koniec długiego dnia, masaż Kobido dostarczy Ci kojącego i jednocześnie stymulującego dotyku, którego będziesz pragnąć. Delikatne ruchy masażu rozluźnią napięcie, jednocześnie stymulując przepływ energii i składników odżywczych, co wzmocni Twoje naturalne piękno na zewnątrz i wewnątrz.

Masaż Kobido obejmuje masaż twarzy i skóry głowy, a także masaż uszu, szyi i ramion. Zewnętrznie obejmuje on również ramiona, łokcie, dłonie i stopy. Masaż Kobido jest zazwyczaj wykonywany przez kosmetyczkę lub kosmetologa, którzy przeszli minimum dwuletnie szkolenie w zakresie manualnego drenażu limfatycznego oraz dodatkowe dwa lub więcej lat w zakresie masażu twarzy i ciała.

Efekty masażu Kobido

Masaż Kobido poprawia krążenie krwi, działa uspokajająco i aktywizująco na metabolizm, przyczynia się do wzmocnienia systemu odpornościowego. Regularny masaż Kobido pomaga zredukować cellulit pod skórą. Skutecznie, delikatnie i dobrze tolerowany napina skórę i wygładza zmarszczki wokół oczu i ust, a także pod pachami i na pośladkach lub brzuchu. Również strefa dekoltu staje się bardziej elastyczna i smukła.