Makijaż permanentny – znany również jako mikropigmentacja, pigmentacja skóry, tatuaż medyczny lub tatuaż kosmetyczny – jest techniką kosmetyczną, która wykorzystuje tatuaże (trwałą pigmentację skóry właściwej) jako środek do tworzenia wzorów, które przypominają makijaż, takich jak eyeliner i inne trwałe kolory wzmacniające skórę twarzy, ust i powiek.

Makijaż permanentny – co to jest?

Makijaż permanentny jest głównym zabiegiem upiększającym wykonywanym w wielu salonach kosmetycznych. Jest to technika kosmetyczna, która wykorzystuje tatuaże (trwała pigmentacja skóry właściwej) jako środek do tworzenia wzorów, które przypominają makijaż, takich jak eyeliner i inne trwałe kolory na skórze twarzy, ust i powiek. Procedura ta pozwala na półtrwałe zastosowanie makijażu, aby podkreślić Twoje prawdziwe, naturalne piękno.

Makijaże permanentne brwi mogą być wykonane poprzez wstrzyknięcie ciemnego pigmentu w górną warstwę skóry za pomocą cienkiej igły, co daje w efekcie półtrwały makijaż. Makijaż permanentny jest sztuką kosmetyczną, która wykorzystuje tatuaż jako środek do tworzenia projektów, ilustracji lub wzorów na ludzkim ciele, które utrzymują się przez długi okres czasu i są generalnie niewyczuwalne nawet przy bliższym przyjrzeniu się. Procedura ta polega na wprowadzeniu pigmentu do górnej warstwy skóry w celu uzyskania wzorów, ilustracji lub deseni, które przypominają makijaż lub tatuaże. Zabieg jest wykonywany przez certyfikowanych techników makijażu permanentnego w warunkach sanitarnych.

Czy warto skorzystać z zabiegu makijażu permanentnego?

Ważne jest, aby makijaż permanentny i był dopasowany do Ciebie – dlatego też oferujemy pigmenty barwione na zamówienie dla osiągnięcia maksymalnych rezultatów. Dzięki temu możesz mieć pewność, że Twoje opcje będą zawsze dopasowane do Twoich pragnień. Makijaż permanentny  w naszym salonie kosmetycznym w Poznaniu jest wykonywany przez certyfikowaną linergistkę i nakładany ręcznie u wszystkich klientek. Używając ekskluzywnego pisaka, którego cienki punkt pozwala na precyzyjną aplikację, będąc jednocześnie poza zasięgiem patogenów.

Makijaż permanentny to prosta i naturalna procedura, w której pigmenty tatuażu są wszczepiane pod powierzchnię skóry. Pigment jest umieszczany bezpośrednio w skórze właściwej, dając Ci nowy, świetlisty wygląd bez konieczności codziennego nakładania makijażu, ekspozycji na słońce czy podrażnień. Jest to doskonała alternatywa dla chirurgii kosmetycznej.

Zalecenia po zabiegu makijażu permanentnego

Jedynym sposobem na osiągnięcie optymalnych rezultatów makijażu permanentnego jest przestrzeganie odpowiednich procedur pielęgnacyjnych. Makijaż permanentny wygląda najlepiej, gdy jest chroniony przed nadmierną ekspozycją na słońce, ale pozostawienie nawet 3 milimetrów skóry odkrytej może spowodować uszkodzenia. Makijaż permanentny, który zawiera ciemniejsze kolory i więcej pigmentu jest bardziej podatny na blaknięcie, co jest dodatkowo związane z indywidualnym stylem życia.

Makijaż permanentny brwi, rzęs czy ust po wygojeniu utrzymuje się zazwyczaj około 1 do 2 lat przy odpowiedniej pielęgnacji. Indywidualne cechy skóry mogą mieć wpływ na jego trwałość. Słońce odgrywa znaczącą rolę w przypadku wszystkich kosmetyków kolorowych, ponieważ blakną one lub zmieniają kolor z upływem czasu, co może wymagać poprawek lub konserwacji.

Biorąc pod uwagę, że ekspozycja na słońce powoduje blaknięcie kosmetyków w ogóle, z czasem może być konieczne poprawianie makijażu permanentnego. Naturalnie wyglądające aplikacje mają tendencję do blaknięcia wolniej niż te przesadzone. Regularne wystawianie Twojego makijażu permanentnego na działanie promieni UV może również prowadzić do dodatkowego i szybszego blaknięcia.

Czy makijaż permanentny to makijaż trwały?

Makijaż permanentny jest makijażem półtrwałym, który zapewnia bardziej naturalny wygląd poprzez zmniejszenie potrzeby stosowania kosmetyków. Doskonalony przez lata przez naszych wyszkolonych specjalistów, pigmentacja jest rozprowadzana ręcznie na poziomie skóry właściwej, zapewniając wyjątkową harmonię kolorów i trwałość. Popularne zastosowania obejmują aplikację koloru na usta dla tych, którzy doświadczyli niespójnych rezultatów makijażu lub mają trudności z aplikacją szminki lub konturówki; odbudowę brwi, aby zastąpić brakujące włosy lub stworzyć pełniejsze brwi; oraz aplikację permanentnego eyelinera, aby stworzyć bardziej otwarte i młodzieńcze oko.

Pracownia Urody
ul. Jarochowskiego 48a
60-246 Poznań